Profil LED LINEA20 EF/TY 1000 anoda

Producent: Topmet Light
Kod produktu: C1010020
32,83 zł
/ szt.
Parametry techniczne:
długość:
1 m
kompatybilne łączniki:
łącznik 60st, 90st, 120st, 135st, 180st, 90st gięty, 270st gięty
kompatybilne uchwyty:
Y sprężysty, Y cone sprężysty, uchwyt X
kompatybilne klosze:
wsuwany E (transparentny, szron, mleczny), klik F (transparentny, mleczny), klik E7 (mleczny)
rodzaj materiału :
anodowane aluminium
maksymalna szerokość taśmy LED:
20 mm
zastosowanie:
nawierzchniowy
kod towaru:
C1010020
kolor:
srebrny

Pliki do pobrania

 • Karta katalogowa
 • Instrukcja

 Profil LED LINEA20 EF/TY 1m anoda


LINEA20 jest profilem nawierzchniowym do źródeł światła LED na bazie którego stworzysz nowoczesną oprawę, która doda Twojemu wnętrzu charakteru. Ten model profilu dzięki możliwości zastosowanie dwóch rządów taśmy LED bądź modułów o wyższej mocy, nie tylko jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość światła, ale przede wszystkim będzie tworzył wyjątkowy klimat i ozdobę wnętrz.

Bogata oferta kompatybilnych akcesoriów sprawia, że tworząc oprawę na bazie profilu LINEA20, ogranicza nas tak naprawdę tylko nasza wyobraźnia. 

Montaż profilu LED LINEA20 jest możliwy za pomocą dedykowanych uchwytów sprężystych "Y" („Y cone”, które umożliwią licowanie profilu z powierzchnią montażową lub z delikatnym dystansem „Y”) bądź uchwytów sztywnych T. Chcąc zamocować profil za pomocą samych wkrętów, warto zakupić również osłonę aluminiową FIX16.

Jeśli profil LINEA20 ma służyć jako lampa wisząca, polecamy zakup zawiesia do uchwytu LED 1500 lub zawiesia zasilającego, dzięki któremu nie ma konieczności doprowadzania dodatkowych przewodów.

Dzięki dostępnym łącznikom o pięciu różnych kątach (60o, 90o, 120o, 135o, 180o) możliwe jest tworzenie  wielu różnych wariacji świetlnych bez konieczności cięcia profili pod skosem. Natomiast przy wykorzystaniu łącznika LINEA20 180o można uzyskać linię prostą o dowolnej długości. 

Profil LED LINEA20 w odcinku 1m wykonany jest z anodowanego aluminium. Przy zastosowaniu gęstej taśmy (minimum 120p/m) oraz klosza mlecznego uzyskujemy jednolitą linię światła bez widocznych punktów LED. Jeśli chcemy stworzyć oprawę o długości znacznie większej niż 2 metry, polecamy zakup klosza mlecznego F klik w 20m rolce. Uzyskamy wówczas jednolitą linię bez żadnych szczelin, przez które światło się zwykle przedostaje na łączniach klosza.

Oprócz funkcji estetycznej, profil ma służyć za radiator który ma za zadanie wydłużyć żywotność taśmy LED, chroniąc ją przed nadmiernym przegrzaniem. Kompatybilny klosz i zaślepki chronią taśmę przed zanieczyszczeniem i uszkodzeniem mechanicznym.

Montaż profilu nawierzchniowego LED i dedykowane akcesoria do profilu LED LINEA20 pokazane zostały w karcie katalogowej.

 

DEDYKOWANE UCHWYTY:

 • sprężysty Y cone
 • sprężysty Y
 • sztywny T

DEDYKOWANE KLOSZE:

 • wsuwany E (transparentny/szron/mleczny)
 • klik F (transparentny/mleczny)
 • E7 (mleczny)

DEDYKOWANE ZAŚLEPKI:

 • zaślepka LINEA20 (przy zastosowaniu klosza E, F klik)
 • zaślepka LINEA20-E7 (przy zastosowaniu klosza E7)

DEDYKOWANE OSŁONY:

 • profil LED FIX16 - umożliwia zamknięcie profilu od góry czyniąc go estetyczną oprawą

 

 DEDYKOWANE ZAWIESIA:

 • zawiesie SELV 50 V 1500 (kolor: biały, czarny, srebrny)
 • zawiesie do uchwytu LED 1500 (kolor: chrom)

DEDYKOWANE ŁĄCZNIKI:

 • łącznik LINEA20 60o
 • łącznik LINEA20 90o
 • łącznik LINEA20 120o
 • łącznik LINEA20 135o
 • łącznik LINEA20 180o
 • łącznik LINEA20 90o gięty (umożliwia łączenie profili w dwóch płaszczyznach np. ściana, sufit)
 • łącznik LINEA20 270o gięty (umożliwia łączenie profili w dwóch płaszczyznach np. ściana, sufit)

 

 

JAK ODPOWIEDNIO DOBRAĆ KLOSZ:

Klosze do profili aluminiowych LED różnią się materiałem z którego są wykonane i stopniem transparentności, dzięki czemu można zaplanować rozproszenie światła i uzyskać pożądany efekt świetlny. Klosz transparentny pochłania najmniej światła, dalej szron i mleczny.


 

Warto wiedzieć, że klosze mleczne w odpowiednio głębokim profilu (np. SMART10, SMART16, LINEA20), w połączeniu z taśmą LED minimum 120 p/m pozwalają osiągnąć efekt ciągłej linii światła.

ciągłą linia światła

KLOSZ WSUWANY (oznaczenia: A, B, E, G, H, J, A9) - wykonany z tworzywa o trzech stopniach transparentności (transparentny, szron, mleczny). Należy wsunąć go od początku profilu i przeciągnąć wzdłuż oznaczonego gniazda lub wkliknąć w gniazdo Slick.

KLOSZ KLIK (oznaczenie: C, C1, C2, C3, D, F, I, K, C9) - jego montaż i demontaż jest wygodniejszy. Polecamy wybór tego rodzaju klosza jeśli profil będzie mocowany we wnęce lub innym trudno dostępnym miejscu.

 

CO OZNACZA NAZWA PROFILU:

Jak czytać nazwę profilu

 

 

Masz pytania?
Jeżeli powyższe informacje sa dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie. Postaramy się na nie odpowiedzieć.
Zadaj swoje pytanie
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel